Inspiracje łazienkowe

Urządzając łazienkę niejednokrotnie stajemy przed trudnymi wyborami. Dzisiaj wszystko rozwinęło się na tyle mocno, że czeka Nas naprawdę ogromy wybór. Niestety, jak dobrze wiemy – im więcej możliwości, tym większe dylematy.

Zwykle projekt łazienki traktuje o jej podziale na trzy części. Pierwsza z Nich to strefa przygotowania, czyli prysznic, umywalka, lustro, szafki. To właśnie tutaj codziennie doprowadzamy się do stanu wyjściowego. Druga to strefa toaletowa, czyli klozet i pisuar. Z kolei, trzecia jest strefą wypoczynkową, do której zaliczyć możemy fotele, ławeczkę, a nawet wannę z jacuzzi. Z reguły twierdzi się, że tę ostatnią możemy przypisać tylko i wyłącznie dużemu pomieszczeniu, gdyż w małym metrażu nie byłoby dla niej miejsca. Jednakże są rozwiązania, które umożliwią obecność wszystkich trzech stref także i w małej łazience. Wówczas niezmiernie ważnym i decydującym czynnikiem będzie aranżacja łazienki.

Jeśli dokonamy słusznego wyboru i odpowiednio umiejscowimy zakupione przez Nas meble/urządzenia, to zdecydowanie znajdzie się miejsce dla małego i wygodnego fotelika, w którym będzie można do woli się relaksować. Takim pomysłem może być wybór prysznica, zamiast wanny. Zajmie on zauważalnie mniej miejsca. Jeśli jednak jesteś wielbicielem długich kąpieli w wannie, to nic straconego. Dzisiaj bardzo wiele osób decyduje się na załączenie jej w sypialni – to bardzo nowoczesne, innowatorskie połączenie.

Kolejną słuszną decyzją byłaby umywalka z szafką pod spodem, zamiast dodatkowa osobna szafka na ręczniki itp., które śmiało możesz przechowywać w garderobie lub szafie sypialnianej. Jeżeli jednak potrzebujesz więcej miejsca, niż wyłącznie szafka pod umywalką, zaopatrz się w mebel na pralkę, dzięki któremu przykryjesz urządzenie i zyskasz dodatkowe wolne miejsce w jego środku i na zewnątrz. Takie rozwiązanie sprawi, że Twoja łazienka – niezależnie czy będzie mała czy duża, będzie wyglądać bardzo nowocześnie.

Poza tym, możesz pomyśleć również o zgrabnych dodatkach w postaci nowoczesnej rączki prysznicowej, haczyków na ręczniki, kranach o wyjątkowej kolorystyce i nieprzeciętnym sposobie działania.

Takie lub podobne inspiracje możesz znaleźć pod adresem: https://grupamo.pl/category/lazienka

Równie istotnym elementem są płytki łazienkowe. To one sprawiają, że wnętrze wygląda tak, a nie inaczej. Warto by pasowały choć minimalnie do reszty pomieszczeń. Ewentualnie by tworzyły z Nimi kontrast. To od Ciebie i Twoich domowników zależy czy lepiej czujecie się w pomieszczeniach o stonowanych, chłodnych kolorach, czy też w tych ciepłych, przytulnych.

O nowoczesności łazienki stanowią w teraźniejszych czasach płytki w kolorach bieli, szarości i czerni. Pamiętaj jednak, że jeśli nieszczególnie za Nimi przepadasz, wcale nie musisz wpisywać się w trendy bieżących lat. Warto wówczas wyznaczyć ”swoją modę”. Jeśli dobrze dobierzesz płytki względem mebli, to zapewniam Cię, że wszystko będzie wówczas wyglądać idealnie – nawet z mocno jaskrawymi odcieniami płytek.

Zapamiętaj… To ma być Twoja kompozycja, Twój zamysł. W końcu nie kto inny, jak Ty będziesz przebywał właśnie w tej łazience.

Do dzieła!

Comments are closed.

Search
Advertisement
  • Najsilniejsze preparaty magnezowe

    Osoby przyjmujące różnego rodzaju preparaty witaminowe powinny pamiętać, że muszą być one zażywane systematycznie, aby mogły być w pełni skuteczne. Jednocześnie należy uważać na to, jakimi napojami są one popijane, ponieważ niektóre z nich mogą osłabiać, a inne nadmiernie nasilać działanie zestawów witaminowych. Dodatkowe zasady obowiązują wówczas, gdy przyjmowane są najsilniejsze dawki różnego rodzaju witamin. …Read More »
  • Delonghi eco multiclean – w przyjaźni z człowiekiem

    Na rynku jest dostępne mleko o różnej zawartości tłuszczu. Jedni wolą do kawy stosować to sygnowane 3,2%, drudzy symbolicznie przełamują smak kawy mlekiem tym o niższej zawartości nawet 0%. Bez względu na to jakie proporcje tłuszczu posiada mleko, to i tak zostawia po sobie ślad w naszych ekspresach. Aby uniknąć niestosownych zabrudzeń dobrze jest sięgnąć …Read More »
  • Społeczeństwo polskie, Polityka krajowa

    Społeczeństwo polskie, to obywatele mieszkający w państwie polskim i poza granicami kraju (pochodzącymi z polski), należących do różnych grup społecznych, kulturowych i wyznaniowych, mających na pierwszym miejscu swoją ojczyznę oraz zjednoczenie się w czasie wielkich katastrof jak i różnych krzywd, gdzie zapomina się o sobie, a służy pomocą drugiemu człowiekowi. Prowadzona polityka krajowa wspiera, pomaga …Read More »
Kalendarz
January 2022
M T W T F S S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31