Społeczeństwo kulturowe, Polityka rządu

Społeczeństwo kulturowe, różne grupy wyznaniowe, etniczne oraz artystyczne składają się z różnych obyczajów, kultur oraz zachowują swoje tradycje, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Doskonale ze sobą współpracują tworząc jeden zgodny naród, nie są to zamknięte społeczności do których dostęp jest trudny i możliwy jedynie za pomocą przynależności. Żadne społeczeństwo kulturowe nie wymaga wyrzekania się własnych zasad, przekonań oraz religii. Możemy śmiało dowiedzieć się więcej o historii danej grupy, kulturze uczestnicząc w ich spotkaniach, a nawet niektóre zwyczaje wprowadzić do własnego życia. Polityka rządu umożliwia i chroni ustawami poszczególne grupy mniejszościowe nie ograniczając ich praw i obowiązków. Tak więc nie ma zakazu posługiwania się własnym językiem, wprost przeciwnie, w niektórych szkołach prowadzone są lekcje łemkowskiego, czy też ukraińskiego. Nawet niektóre miejscowości mają dwu języczce nazwy, każdy czuje się dobrze i pewnie w jednej ojczyźnie, która uczy szacunku do drugiego człowieka. Polityka rządu ma na celu wzmacniać więzi, a nie stawiać ograniczenia.

Comments are closed.

Search
Advertisement
  • Paleta Euro w Poznaniu- kupuj tylko w TEFRZE!

    Palety kojarzą nam się z transportem. Niewielu wie, że ich początki sięgają czasów wojny, gdzie były skutecznie wykorzystywane na froncie do transportu. Po latach zauważono ich przydatność i wykorzystywano w całej Europie. Lata sześćdziesiąte były przełomowe- na fali niskiej jakości i dużej ilości słabych palet stworzono certyfikacje. Podniosło to jakość i ilość dobrze wykonanych palet.Read More »
  • Przemiany społeczne na przełomie XX wieku

    Polska to państwo o zróżnicowanej niestety często niezbyt miłej dla samego społeczeństwa historii. Do lat 90-tyh poprzedniego wieku polska była miejscem starć dla mocarstw wschodnich i europejskich. Dopiero po wprowadzaniu prawdziwej, niekomunistycznej demokracji dużo się zmieniło. Najwyższe posady otrzymali wtedy odpowiedni ludzie robiący wszystko w dobrej wierze. Od tego momentu minęło ponad 30 lat. Rozwój …Read More »
  • Alkoholizm w naszym społeczenstwie

    Dzisiaj wiele osób z nas uważa, że przy stale rosnącym bezrobociu czy też ciągłych zmianach pracy nie poradzą sobie oni ze swoimi problemami. Bardzo często aby zagubić nasze problemy sięgamy po alkohol, który jak nam się wydaje pijemy pod kontrolą. Być może taką kontrolę mamy na początku jednak z czasem ją tracimy nawet sami o …Read More »
Kalendarz
January 2022
M T W T F S S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31