Znane preparaty na pchły

22Różne pchły atakują praktycznie wszystkie domowe zwierzęta. Dlatego właściciele takich zwierząt starają się pomagać im na różne sposoby. Przede wszystkim sięgają po specjalne preparaty. Są one sprzedawane w praktycznie wszystkich sklepach weterynaryjnych. Można w nich kupować zarówno ogólne preparaty przeciw pchłom, jak i preparaty przeznaczone dla poszczególnych zwierząt.

Wśród takich preparatów wyróżnić można preparaty przeznaczone dla kotów. Trzeba ich używać zgodnie z ulotkami dołączanymi do opakowań, ponieważ koty są niewielkimi zwierzętami, którym mogłoby zaszkodzić użycie zbyt wielkiej ilości środków. Nie można bowiem zapominać, że wszelkie środki pochodzenia chemicznego nie są do końca odpowiednie dla zwierząt, a zwłaszcza dla takich małych zwierzątek jak koty.

Na rynku dostępne są również produkty na pchły dla psa (frontlinecombo.pl/Pages/Pchły.aspx). Można nimi zarówno smarować skórę psów, jak i spryskiwać nimi poszczególne domowe psy. Dzięki temu występujące na nich zranienia będą łagodzone i leczone, a pchły nie będą w przyszłości tak bardzo atakować psów. Jest to dla nich bardzo ważne, ponieważ częste pogryzienia przez pchły są bardzo nieprzyjemne. Wprawdzie nie są one dla psów tak niebezpieczne, jak pogryzienia kleszczy, jednak pchły również przebywają w różnych brudnych miejscach i dlatego dobrze byłoby, żeby nie miały kontaktu zwłaszcza z domowymi psami, które potem będą bawiły się z dziećmi, a nawet dorosłymi domownikami. Na szczęście dobrym sposobem na pchły pozostaje nawet częste kąpanie psa, co jest bardzo lubiane zwłaszcza przez najmłodszych domowników.

Comments are closed.

Search
Advertisement
  • Mozaika do łazienki – nowa definicja łazienkowego piękna.

    Ludzie od lat eksperymentują z użyciem różnego rodzaju materiałów wykończeniowych do pokrycia ścian swoich łazienek. Niegdyś malowano je farbą, która bardzo szybko pochłaniała wilgoć, w efekcie czego powstał grzyb. Następnie układano przeróżne panele i płytki, lecz nie każde tworzyło było odporne na działanie wody. Dziś lubimy to, co jest trwałe i miłe dla oka. Taka …Read More »
  • Jak oprogramowanie dla przychodni lekarskich usprawnia wizytę

    Wielu ludzi zadaje sobie pytanie – w jaki sposób oprogramowanie dla przychodni lekarskich usprawnia przebieg wizyty pacjenta? Przecież lekarz i tak musi go zbadać i przeprowadzić wywiad. Czy mając to oprogramowanie, już nie musi tego robić? W głowach osób, które się nad tym zastanawiają, kłębi się mnóstwo wątpliwości. Otóż oprogramowanie dla przychodni lekarskiej faktycznie ułatwia …Read More »
  • Pomysły na idealną sypialnię

    Aranżacja sypialni jest jednym z najważniejszych punktów, w urządzaniu mieszkania. Pomieszczenie to należy do tak zwanej strefy nocnej domu i podporządkowane jest jego głównej funkcji, którym są sen i wypoczynek. Nowoczesna sypialnia ma być do tego wygodna i komfortowa. Mając taki szereg oczekiwań do spełnienia, stoi przed nami nie lada wyzwanie. Dlatego tez postaramy się …Read More »
Kalendarz
January 2022
M T W T F S S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31