Paleta Euro w Poznaniu- kupuj tylko w TEFRZE!

Palety kojarzą nam się z transportem. Niewielu wie, że ich początki sięgają czasów wojny, gdzie były skutecznie wykorzystywane na froncie do transportu. Po latach zauważono ich przydatność i wykorzystywano w całej Europie. Lata sześćdziesiąte były przełomowe- na fali niskiej jakości i dużej ilości słabych palet stworzono certyfikacje. Podniosło to jakość i ilość dobrze wykonanych palet.

Obecnie najczęściej spotykanym rodzajem palet są europalety. My jesteśmy przyzwyczajeni do palet drewnianych, i takie w większości są palety Euro. Dyktowane było to dobrą dostępnością surowca do wykonania towaru, oraz łatwością w naprawianiu palet. Zauważa się jednak trend, że od kilku lat drewno zaczyna być zastępowane wyrobami plastikowymi, które są w ocenie producentów trwalsze, i łatwiej poddają się recyklingowi od palet drewnianych.

Najważniejsze cechy palety Euro

Paleta Euro jest standaryzowana, Oznacza to, że wszystkie palety Euro na terenie Unii Europejskiej mają te same rozmiary, i wykonane są z tej samej jakości materiałów. Dzięki temu możemy bez większych problemów wysłać paletę stworzoną w Polsce do Hiszpanii, i tam są takie same standaryzowane palety oraz wózki widłowe do ich obsługi. Sama paleta Euro jest oznaczona znakiem „EUR”. Tylko firmy posiadające licencję EPAL mogą palety Euro tworzyć oraz naprawiać, oznaczając je specjalnym gwoździem i oznaczeniem EPAL.

Paleta, która zostanie naprawiona przez firmę nie posiadającą licencji, traci status palety Euro i staje się paletą uszkodzoną bądź jednorazową. Paleta Euro paleta różni się od zwykłej definicją: paleta jest opakowaniem (które służy do transportu i magazynowania towarów), przez co podlega szeregom regulacji prawnych – między innymi pod ustawę o odpadach opakowaniowych.

Gdzie kupisz palety Euro?

Paleta Euro, z racji tego, że jest standaryzowana jest sprzedawana we wszystkich punktach sprzedaży palet. Nie wszystkie jednak punkty mogą te palety naprawiać, muszą mieć one specjalne pozwolenia i certyfikacje. Poznańskie przedsiębiorstwo TEFRA posiada takie uprawnienia. Od dwudziestu pięciu lat zajmują się sprzedażą i skupem palet, i są najbardziej doświadczoną firmą tego typu na terenie województwa wielkopolskiego.

  Problemy XXI wieku

Z racji tego, że mają aż cztery punkty skupu, wiedzę oraz doświadczenie, są niezwykle elastyczni i potrafią dopasować się do nawet najbardziej wymagającego klienta. Na terenie województwa oferują dowóz zamówionych palet bądź odbiór palet zużytych, bądź wyrobów paletopodobnych- przy odbiorze wydawane są odpowiednie dokumenty. Więcej informacji o paletach można znaleźć na ich stronie internetowej: Jeśli nie wiesz, jakich palet potrzebujesz, bądź potrzebujesz konsultacji, nie wahaj się skonsultować z pracownikiem firmy. Doświadczony doradca pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości oraz podpowie, jakie na obecną chwilę rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.