Skąd się wzięła ceramika?

Najwcześniejszymi wyrobami ceramicznymi wytwarzanymi przez ludzi były przedmioty garncarskie lub figurki wykonane z gliny. Później ceramika została oszklona i wypalona w celu uzyskania gładkich, kolorowych powierzchni, zmniejszając porowatość poprzez zastosowanie szklistych, amorficznych powłok ceramicznych na krystalicznych podłożach.

Właściwości płytek ceramicznych

Materiał ceramiczny jest nieorganicznym, niemetalicznym, często krystalicznym tlenkiem, azotkiem lub węglikiem. Niektóre pierwiastki, takie jak węgiel lub krzem, można uznać za ceramikę. Materiały ceramiczne są kruche, twarde oraz bardzo solidne. Być może dlatego płytki ceramiczne cieszą się tak ogromną popularnością w dzisiejszych czasach. Są odporne na erozję chemiczną występującą w innych materiałach narażonych na działanie środowiska kwaśnego lub żrącego. Ceramika ogólnie wytrzymuje bardzo wysokie temperatury – co z całą pewnością jest ogromną zaletą.

Płytki podłogowe do mieszkania

Nowoczesne materiały ceramiczne, które są klasyfikowane jako zaawansowane materiały ceramiczne, obejmują węglik krzemu i węglik wolframu. Oba są cenione ze względu na ich odporność na ścieranie i dlatego znajdują zastosowanie w takich zastosowaniach, jak płyty. Zaawansowana ceramika jest również wykorzystywana w medycynie, przemyśle elektrycznym, elektronicznym. Płytki kuchenne bez wątpienia odgrywają ważną rolę w tymże pomieszczeniu. Jeśli są wykonane z ceramiki, można mieć pewność, że posłużą one na wiele lat – co z całą pewnością jest dużym atutem.

  USG bioderek u dzieci