Społeczeństwo kapitalistyczne nie działa dobrze bez współzawodnictwa między ludźmi,a potrzebą ciągłego zdobywania i pomnażania swoich dóbr gdzie siłą napędowa jest sprzedaż produktów z zamiarem powiększenia zysku. Poprawiając swoją jakość życia i lepsze warunki bytowe. Wzrost gospodarczy sprawił rozwój strefy publicznej jak i polityka systemu wymagała przemian,zniesiono poddaństwo,a dano nacisk na uprzemysłowienie i rozwój nowych technologi. Miarą postępu było przemieszczanie się ludności ze wsi do miast, szukających lepszego życia. Co również przyczyniło się do rozwoju mediów:radia, telewizji, pracy. Społeczeństwo kapitalistyczne to zasada równych szans, osiągnięcie sukcesu zależy od nas samych naszych zdolności,umiejętności oraz naszego wysiłku, stanowiska powinny być obsadzane według kwalifikacji i nagradzane w zależności od zajmowanej pozycji jak i karanie za brak wyników powodowanych nie powodzeniami. Kapitalizm zwiększa wpływ wymiany rynkowej gdzie komercja wkracza na prawa rynku i do życia każdej osoby. Czemu sprzyja dana polityka.
Related Posts
Alkohole w sprzedaży hurtowej
Hurtowa sprzedaż alkoholi to w dzisiejszych czasach normalna sprawa. Każdy, kto potrzebuje większej ilości wódki, wina czy piwa, a nawet mniej popularnego trunku jak whisky, udając się…
Książka „Społeczeństwo”, Polityka
Książka „Społeczeństwo” to doskonała forma opisująca zasady, normy, prawa i obowiązki obywateli. Uświadamia nam na jakie klasy są podzieleni obywatele, przejrzysty opis uczący i wyjaśniający podstawowe zagadnienia…
Społeczeństwo fanów, Polityka fanów
Społeczeństwo fanów grupa ludzi spotykająca, wymieniająca się informacjami, gadżetami, zdjęciami o swoich ulubieńcach. Mamy wielbicieli filmów, bohaterów oraz aktorów, zakładane są kluby fan-page, strony internetowe służące jednemu…
Społeczeństwo feudalne,Polityka
Społeczeństwo feudalne powstało w średniowiecznej Europie między X a XII wiekiem chociaż zapoczątkowany był znacznie wcześniej wraz z upadkiem imperium Rzymskiego. Używamy tego określenia do zwyczajów i…
Społeczeństwo globalne, Polityka
Społeczeństwo globalne, sposób życia i rozwoju cywilizacji zacierającej granice pomiędzy państwami i narodami jednoczenie się nie tylko gospodarki dla lepszego przepływu kapitału, ale również angażowanie się w…
Społeczeństwo informacyjne, Polityka
Społeczeństwo informacyjne, gdzie cenna jest podawana, gromadzona i przechowywana wiadomość i to nie ważne czy odczytywana jest przez następujące środki przekazu :prasę,radio. telewizję jak i telefonie komórkowym,laptopie,…