Znane preparaty na pchły

22Różne pchły atakują praktycznie wszystkie domowe zwierzęta. Dlatego właściciele takich zwierząt starają się pomagać im na różne sposoby. Przede wszystkim sięgają po specjalne preparaty. Są one sprzedawane w praktycznie wszystkich sklepach weterynaryjnych. Można w nich kupować zarówno ogólne preparaty przeciw pchłom, jak i preparaty przeznaczone dla poszczególnych zwierząt.

Wśród takich preparatów wyróżnić można preparaty przeznaczone dla kotów. Trzeba ich używać zgodnie z ulotkami dołączanymi do opakowań, ponieważ koty są niewielkimi zwierzętami, którym mogłoby zaszkodzić użycie zbyt wielkiej ilości środków. Nie można bowiem zapominać, że wszelkie środki pochodzenia chemicznego nie są do końca odpowiednie dla zwierząt, a zwłaszcza dla takich małych zwierzątek jak koty.

Na rynku dostępne są również produkty na pchły dla psa. Można nimi zarówno smarować skórę psów, jak i spryskiwać nimi poszczególne domowe psy. Dzięki temu występujące na nich zranienia będą łagodzone i leczone, a pchły nie będą w przyszłości tak bardzo atakować psów. Jest to dla nich bardzo ważne, ponieważ częste pogryzienia przez pchły są bardzo nieprzyjemne. Wprawdzie nie są one dla psów tak niebezpieczne, jak pogryzienia kleszczy, jednak pchły również przebywają w różnych brudnych miejscach i dlatego dobrze byłoby, żeby nie miały kontaktu zwłaszcza z domowymi psami, które potem będą bawiły się z dziećmi, a nawet dorosłymi domownikami. Na szczęście dobrym sposobem na pchły pozostaje nawet częste kąpanie psa, co jest bardzo lubiane zwłaszcza przez najmłodszych domowników.